PowerTrader Logo
Strona głównaMożliwości programu PowerTraderPobierzEdukacjaPomoc
Ta strona wymaga Adobe Flash Player.
Pobierz Adobe Flash player

PowerTrader na co dzień - Część II (wersja 0.3.2.121b)

Wstęp

W części drugiej cyklu "PowerTrader na co dzień" zostaną przedstawione informacje na temat działu "Notowania", "Informacje" oraz "Przeglądarka".

Notowania

W dziale "Notowania" jak sama nazwa wskazuje są przedstawione notowania instrumentów notowanych na GPW. W obecnej wersji dostępne są notowania indeksów, akcji, oraz spółek notowanych na rynku NewConnect. Każda grupa notowanych instrumentów znajduje się w osobnej zakładce. Dostępne są również dwie dodatkowe zakładki z notowaniami instrumentów znajdujących się w portfelu oraz obserwowanych walorów (jak dodawać spółki do portfela IV cyklu "PowerTrader na co dzień").

Notowania indeksu WIG20 są aktualizowane co minutę. Natomiast notowania pozostałych indeksów oraz spółek co 15 minut (więcej na temat aktualizacji danych w programie znajdziesz w pierwszej części tego cyklu artykułów, można go znaleźć tutaj). Informacje o dacie ostatniej aktualizacji danych można znaleźć w notce "Ostatnia aktualizacja" po prawej stronie u góry zakładki "Notowania".

Ostatnia aktualizacja

Czas w niej zawarty jest uzależniony od grypy walorów jaką wybierzemy. Jeśli jest wybrana zakładka "Indeksy" czas ostatniej aktualizacji będzie zbliżony do aktualnego gdyż indeks "WIG20" jest aktualizowany co minutę. Natomiast jeśli wybrana będzie zakładka "Akcje" to wyświetlony czas będzie około 15-20min spóźniony względem aktualnego, gdyż notowania spółek są opóźnione.

Niezależnie którą grupę notowanych walorów wybierzemy są one przedstawiane w tabeli. Spółki są posortowane alfabetycznie według kolumny "Nazwa", a indeksy są ułożone w standardowy sposób. Jeśli chcemy aby spółki lub indeksy znalazły się w innej kolejności wystarczy kliknąć na nazwę dowolnej kolumny w tabeli, a elementy zostaną posortowane według wybranej kolumny rosnąco lub malejąco w zależności ile razy klikniemy na nazwie tej kolumny.

Szybkie wyszukiwanie Jeśli interesuje nas konkretna spółka lub indeks to możemy ją wyszukać za pomocą mechanizmu szybkiego wyszukiwania. Aby to zrobić wystarczy zacząć wpisywać nazwę interesującego nas waloru, a tabela będzie automatycznie filtrowana tak aby nazwa pasowała do podawanego wzorca. Można również ręcznie zaznaczyć i wpisać nazwę waloru w pole szybkiego wyszukiwania znajdujące się pod tabelą z notowaniami.

Szybkie przejście z notowań do analizy technicznej

Obecna wersja programu umożliwia szybkie przejście z notowań do analizy technicznej wybranego waloru, aby to zrobić wystarczy nacisnąć lewym przyciskiem myszy na ikonkę przedstawiającą wykres. Ikonka ta znajduje się na lewo od nazwy waloru.

Przejście do analizy technicznej.

UWAGA: Po naciśnięciu ikonki może być zauważalna przerwa (czas reakcji) zanim program przeniesie się do analizy technicznej. Czas reakcji zależy od szybkości komputera.

Dodawanie spółki/indeksu do obserwowanych z poziomu notowań

W nowej wersji programu została dodana opcja dodawania/usuwania spółki lub indeksu z poziomu notowań do listy obserwowanych. Aby to zrobić wystarczy nacisnąć prawym przyciskiem myszy na wierszu tabeli notowań z interesującą nas spółką/indeksem, a pojawi się menu kontekstowe z opcją "Dodaj/Usuń NAZWA do obserwowanych" (W zależności czy spółka występuje czy nie na liście obserwowanych). Gdy naciśniemy lewym przyciskiem myszy na tym przycisku spółka zostanie dodana (usunięta) do obserwowanych.

Przejście do analizy technicznej.

Informacje

W dziale "Informacje" obecnie znajdują się informacje na temat dywidend, emisji z prawem poboru, wezwań oraz splitów. Tak jak w dziale "Notowania" spółki są posortowane alfabetycznie według ich nazw, a kolejność spółek na liście można zmienić klikając nazwę kolumny według której chcemy posortować tabelę.Przeglądarka

W dziale "Przeglądarka" jak nazwa wskazuje znajduję się wbudowana prosta przeglądarka internetowa dzięki której nie będziesz musiał opuszczać programu aby przejrzeć interesujące cię informacje czy to związane z programem PowerTrader np.: przeczytać kolejne części tego cyklu artykułów, czy to przejrzeć jakieś informacje gospodarcze na twoim ulubionym portalu biznesowym. W najnowszych wersjach programu masz również możliwość zalogowania się do swojego domu maklerskiego. Co umożliwi Ci składanie zleceń z poziomu przeglądarki wbudowanej w program.

Po lewej stronie zakładki przeglądarka znajduje się menu umożliwiające szybki wybór interesującej cię strony. Domyślnie otwarta jest grupa "PowerTrader" w której znajdują się strony odnośnie programu np.: odnośnik do działu "Edukacja" w którym to znajdują się artykuły na temat użytkowania programu jak również inwestycji na giełdzie. Aby wybrać inną grupę stron należy kliknąć na jej nazwę. Pozostałe grupy to:

  • Domy maklerskie
  • Giełda
  • Portale giełdowe
  • Portale biznesowe
Oczywiście można również podać ręcznie adres w pasku adresowym i nacisnąć "Enter" aby przejść do wybranej strony.

Wbudowana wyszukiwarka

Wbudowana wyszukiwarka potwierdzenie W najnowszej wersji programu została również dodana wbudowana w pasek adresu wyszukiwarka. Co umożliwi ci szybkie wyszukiwanie informacji bez wychodzenia z programu. Aby wyszukać interesujący cię temat wystarczy, że wpiszesz w pasek adresu interesujące cię hasło np: "Analiza techniczna" i naciśniesz ENTER. Program przejdzie do strony wyszukiwarki aby potwierdzić chęć wyszukania informacji na temat podanego hasła należy nacisnąć kolejny raz ENTER lub nacisnąć lewym przyciskiem myszy przycisk "Szukaj".

Przejście do analizy technicznej.

UWAGA: Program korzysta z wyszukiwarki firmy Google.«Powrót
Copyrights © 2009-2014 Sumito Development Sumito Development Logo