PowerTrader Logo
Strona głównaMożliwości programu PowerTraderPobierzEdukacjaPomoc
Ta strona wymaga Adobe Flash Player.
Pobierz Adobe Flash player

Jak uwzględnić split w portfelu


Jeśli posiadasz akcje które zostały podzielone (split), a na twoim rachunku w domu maklerskim masz 90% stratę. Policz rzeczywisty zysk/stratę w prosty sposób za pomocą portfela w programie PowerTrader.

Przykład:

Przed splitem: 1000 akcji spółki CHEMOS
Współczynnik podziału: 1:5
Po splicie: 5000 akcji spółki CHEMOS

W większości domów maklerskich będzie w tym przypadku pokazana strata na poziomie 80%. Aby wyliczyć zysk/stratę wystarczy, że uruchomisz program PowerTrader wejdziesz do działu Portfel i wykonasz następujące czynności:

 1. Naciśnij przycisk "Kup do portfela" - wybierz z rozwijanej listy u góry okna czy interesują cię akcje czy spółki z NewConnect, znajdź spółkę która cię interesuje - wypełnij odpowiednie pola: ilość, cenę - wartość przed splitem w naszym przykładzie będzie to 1000 akcji spółki CHEMOS po 7zł
  Kup do portfela - przed splitem

  W tej chwili program pokazuje nam stratę.

  Strata - przed uwzględnieniem splitu

 2. Następnie "dokupujemy" akcje po 0.0 zł. Jeśli podamy jako cenę 0.0 zł to program wnioskuje, że chcemy dodać akcje po splicie i nie uwzględnia minimalnej prowizji. Jak już wspomnieliśmy podajemy cenę 0.0 zł oraz ilość akcji jaka została nam dodana po splicie czyli w naszym przykładzie 4000 (5000 po splicie - 1000 przed splitem).

  Kup do portfela - po splicie

  Teraz program pokazuje nam rzeczywisty zysk/stratę.

  Zysk - po uwzględnieniu splitu

Już wkrótce będzie dostępna w programie nowa opcja dzięki której będziesz mógł śledzić na bieżąco czy jest planowany jakiś split.«Powrót
Copyrights © 2009-2014 Sumito Development Sumito Development Logo